Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce


 

 


 

Msze Święte

w naszym kościele

w niedziele i święta:

9.00 i 11.00 

 


 

Zobacz nasz kościół
z lotu ptaka

 

 

Licznik odwiedzin

320375
Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym miesiącu:
Wszystkie:
16
210
1511
320375

 

 

 

 

słuchaj radia online:

Pierwsza Komunia Święta

"Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta – dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu" 

Jan Paweł II 

 

15 sierpnia 2020 r. tak szczególny dzień nadszedł dla trzynaściorga dzieci z naszej parafii, kiedy to na Mszy Świętej o godz. 10.30 przyjęły Sakrament Pierwszej Komunii Świętej.

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie przybyłe dzieci wraz z rodzicami powitał proboszcz - ks. Jerzy Szymołon. Następnie dzieci otrzymały błogosławieństwo od swoich rodziców, by wkrótce udać się do kościoła. Tam właśnie, podczas Mszy Świętej przyjęły Sakrament Pierwszej Komunii Świętej.

To wydarzenie - przyjęcie do swojego serca Pana Jezusa, jest niezwykle ważnym momentem w życiu każdego chrześcijanina. Dzieci starannie się przygotowywały przez cały rok. Mimo zmiany terminu uroczystości, przebiegło w atmosferze skupienia i modlitwy. Z pewnością ta szczególna ceremonia na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.