Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce


 

 


 

Msze Święte

w naszym kościele

w niedziele i święta:

9.00 i 11.00 

 


 

Zobacz nasz kościół
z lotu ptaka

 

 

Licznik odwiedzin

320365
Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym miesiącu:
Wszystkie:
6
210
1501
320365

 

 

 

 

słuchaj radia online:

Maryjna kapliczka - rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięto konkurs „Maryjna kapliczka".
„W maju Lud Boży poczuwa się do wyrażenia w szczególny sposób nabożeństwa do Maryi, której macierzyńska obecność jest wsparciem dla chrześcijan i dla całego świata”.
św. Jan Paweł II
Od najdawniejszych czasów, ludzie budowali kapliczki, w których znajdowały się figurki lub obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Każdego dnia, miesiąca maja przychodzili z całymi rodzinami pod kapliczkę, aby śpiewać pieśni maryjne oraz odmawiać litanię loretańską. Chcieli w ten sposób chwalić Maryję i dziękować Jej za opiekę.
Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że zrobienie własnej kapliczki wcale nie jest trudne. Na majowy konkurs wpłynęło 17 prac.
W niedzielę, 7 czerwca 2020 r., w kościele parafialnym w Czerwonce, po Mszy Świętej o godz. 11:00 nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczone zostały nagrody wszystkim uczestnikom konkursu .
Głosowanie, które odbywało się poprzez szkolną platformę do nauki zdalnej oraz na Facebooku wyłoniło zwycięzcę najładniejszej, rodzinnej kapliczki. Najwięcej głosów zdobyła kapliczka rodziny Pauliny Perzanowskiej (kl. VB).
Wszystkim gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowaniem nie tylko uczniom, ale również i rodzicom.
Piękne kapliczki stoją teraz w zaciszu domowym i zapraszają do rodzinnej modlitwy.