Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce


 

 


 

Msze Święte

w naszym kościele

w niedziele i święta:

9.00 i 11.00 

 


 

Zobacz nasz kościół
z lotu ptaka

 

 

Licznik odwiedzin

320391
Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym miesiącu:
Wszystkie:
32
210
1527
320391

 

 

 

 

słuchaj radia online:

Modlitwa w czasie epidemii

Drodzy Parafianie. Czas obecny nie jest łatwy dla nas wszystkich. I dla Was, których spotykają piętrzące się trudności i dla mnie, nowego Waszego proboszcza, który ma z racji sytuacji ograniczone kontakty z parafianami. Dzięki pomocy życzliwych osób, które uruchomiły naszą stronę internetową, mam możliwość podania kilku informacji.
Nowe wyzwania, jakie niesie życie, wszyscy traktujmy jako impuls do troski, aby uchronić się przed zarażeniem groźnym wirusem. Polecenia władz państwowych traktujmy poważnie. Pamiętajmy jednak o naszym życiu duchowym. Nie było w tym roku w naszej parafii, z wiadomych przyczyn, Rekolekcji Wielkopostnych i okazji do spowiedzi. Możliwość Wielkopostnej spowiedzi nadal jednak istnieje. W najbliższy Piątek /3 kwietnia/ i w Sobotę /4 kwietnia/ czekam na Was, nie w konfesjonale lecz w zakrystii, z sakramentalną posługą w godzinach od 15.00 do 17.00. Tych, którzy pragną sakramentalnego pojednania się z Bogiem w innym czasie, proszę o kontakt telefoniczny. Proszę śmiało dzwonić pamiętając, że jestem do Waszej dyspozycji.
Zachęcam również do udziału we Mszy świętej. Wiemy, że może uczestniczyć we Mszy świętej maksymalnie 5 osób /nie licząc księdza i asysty liturgicznej/. Pamiętajcie, jeśli macie taką potrzebę, można umówić się ze mną na dodatkową Mszę świętą, bez konieczności składania ofiary za Mszę świętą.
Najbliższy Czwartek to 1-szy czwartek miesiąca. O godzinie 16.00 we Mszy św. będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich, którzy zdecydują się na wyłączną służbę Bogu. W naszych modlitwach polecać będziemy naszą parafiankę, Izabellę Kozłowską, która jest na aspiranutrze, czyli na początku drogi zakonnej u Sióstr Benedyktynek Sakramentek w Siedlcach.
Najbliższy Piątek /1-szy Piątek miesiąca/  o godzinie 16.30 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę Różańcową w intencji o odsunięcie od nas niebezpieczeństwa zarażeniem się koronawirusem i o zdrowie dla tych, którzy już zarazili się tą chorobą. Pierwszy Piątek miesiąca to także okazja dla naszych Seniorów do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, przyjęcia Komunii Świętej i ewentualnie Sakramentu Namaszczenia Chorych. Do osób już zgłoszonych zadzwonię, aby się umówić. 
W sobotę /1-sza sobota miesiąca/ o godzinie 16.30 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę Różańcową w intencji odsunięcia od nas panującej epidemii, o łaskę zdrowia dla osób już zarażonych korona wirusem i o Bożą opiekę dla tych, którzy pielęgnują zarażone osoby.
W najbliższą Niedzielę, zgodnie z zaleceniem Komisji Episkopatu Polski, nie będzie tradycyjnej procesji i poświęcenia palm.

Na trudny czas życzę wszystkim Parafianom Bożego Błogosławieństwa. W Piątek i w Sobotę kościół będzie otwarty w ciągu dnia, zachęcam więc do przyjścia na prywatną modlitwę.